Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 23 czerwca 2024
Imieniny: Wanda, Józef, Albin
słonecznie
15°C

„Moje największe marzenie”

Do końca września w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego można oglądać prace plastyczne dzieci przebywających w pieczy zastępczej. To blisko 60 prac na temat „Moje największe marzenie”, które powstały z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Młodzi artyści wzięli udział w otwarciu wystawy. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i oczywiście nagrody. 

Mali artyści mieli okazje zobaczyć swoje prace na zbiorowej wystawie. Już samo to wzbudziło w nich wiele emocji. 
- Chcemy jeszcze raz wrócić do marzeń jakie mają dzieci, a także docenić ich kreatywność i talent. Chcemy także promować rodzicielstwo zastępcze na terenie naszego miasta jako najlepszą formę opieki nad dziećmi, które z różnych przyczyn nie mogą przebywać pod opieką swoich rodziców – mówi Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. 
Na wystawie zaprezentowano blisko 60 prac przedstawiających marzenia dzieci przebywających w pieczy zastępczej. Niektórzy mali artyści marzą o tym, aby zostać piłkarzem czy policjantem. Dziewczynki chcą być księżniczkami bądź baletnicami, a nawet polecieć w kosmos. Ale pojawiły się też marzenia chwytające za serca. 10-letnia Julita napisała na swojej pracy, że jej marzeniem jest zostać z tą rodziną. 
- Tutaj nie ma wygranych, uważam, że każde marzenie dziecka jest bardzo ważne i zasługuje na uwagę, na zatrzymanie się nad nim i refleksję. Każda praca plastyczna jest wyjątkowa, ponieważ kryje się za nią wyjątkowe dziecko ze swoimi marzeniami, pragnieniami i oczekiwaniami – dodaje dyrektor Gierczak.
Wystawę udało się zorganizować dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Nagrody dla dzieci zostały ufundowane dzięki wsparciu firm: Auto – Service Robert Prasek, Kratki.pl Marek Bal, Irena i Kazimierz Romanowscy, Trickorama Magia Iluzji, Restauracja McDonald’s przy ul.Plac Dworcowy 2, Restauracja Kręgielnia SPLIT, Centrum Zabaw Hula Park, Centrum Wspinaczkowe Grota oraz Piekarnia Cukiernia Gajda. 
Obecnie na terenie Gminy Miasta Radomia w pieczy zastępczej (rodzinnej i instytucjonalnej) przebywa 358 dzieci. Cały czas jest zapotrzebowanie na tworzenie rodzinnej pieczy zastępczej na terenie naszego miasta. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji zawodowych rodzin zastępczych - w tym zawodowych rodzin zastępczych pełniących funkcję pogotowia rodzinnego, a także zawodowych rodzin zastępczych specjalistycznych, które objęłyby wsparciem i opieką dzieci wymagające specjalistycznej opieki ze względu na ich stan zdrowia. Ośrodek poszukuje także kandydatów do prowadzenia rodzinnych domów dziecka, kandydatów na rodziców zastępczych niezawodowych, a także pomocowych, których zdanie polega na wsparciu istniejących rodzin zastępczych. Poszukiwani są także wolontariusze, którzy chcieliby objąć wsparciem istniejące rodziny zastępcze w zakresie pomocy dzieciom w nauce czy organizowania im czasu wolnego. 
W połowie lipca rozpoczęło się szkolenie dla 12 kandydatów do sprawowania pieczy zastępczej. Kolejne – dla 15 osób – ruszy jeszcze we wrześniu. 

wernisaz

nagroda

konkurs

konkursobrazwystawaprac

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.